Forum Kuralları

1- Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2- T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma gönderilemez.

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

4- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

5- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

6- Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

7- Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

8- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanitimi yasaktır.

9- Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici image'ler dışında image kullanılamaz. Imzalara image eklenemez.

10- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

11- Forum kurallarina uymayan üyeler yöneticiler tarafindan uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

12- Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

13- Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.

Mesaj Gönderirken dikkat edilecek hususlar

1- Bir konu hakkında mesaj göndermeden önce bu konuyla ilgili daha önceden mesaj yazılıp yazılmadığı kontrol edilmelidir. Mesajın daha önceden gönderildiğini kontrol etmek için linkine tıklayıp aratarak bulunabilir. Konu hakkında daha önceden mesaj yazıldıysa ve yinede mesaj atıldıysa cevap vermeme yöntemi uygulanmalıdır. Cevap verecekseniz önceden cevap verilmiş olan forum linkini gönderin.

2- Foruma bir konu hakkında yeni bir mesaj yazarken uygun forum kategorisine ve uygun bir başlıkla yazmaya dikkat edilmelidir.

3- Bir konu hakkında yazacağınız mesajın foruma bir katkısı olmayacaksa mesaj yazılmamalıdır.
Yazılmaması gereken mesajlara örnekler +1, sana katılıyorum gibi.

4- Sadece mesaj sayısını arttırmak için mesaj yazılmamalıdır.

5- Foruma yazacağınız cevap bir yerden alıntı ise alıntı yaptığınız kaynağı belirtmelisiniz.

6- Avatar olarak kullandığınız resimlerin boyutları forumun görünüşünü bozmayacak boyutta olmalıdır.

7- Forumlar chat(sohbet) ortamları değildir. Bilgi paylaşımının disiplinli bir şekilde yapıldığı bir yerdir. Bu şekilde iletişim kurmak istediğiniz kişi(ler)le email,mirch,msn,icq gibi iletişim araçlarını kullanmalısınız. Ayrıca bu tür iletişim araçlarına ait bilgileri birbirinize göndermek için forumun kişiye özel mesaj gönderme özelliğini kullanmalısınız.

8- Foruma yazacağınız mesaj sadece bir kişiyi ilgilendiriyorsa 7 numaralı kurala göre hareket ediniz.

9- Bir konu hakkında bir mesaj gönderdiğiniz zaman daha sonra ona ekleme veya çıkarma yapmak için hemen ardından yeni mesaj atmamalısınız. Son mesaj kendinize aitse kendi mesajınızı düzenle linki vasıtasıyla gerekli değişikliği yapmalısınız.

10- Forum yöneticileri ve moderatörler dışında hiç kimse yazılan mesajla alakalı eleştiride bulunamaz ve herhangi bir işlem yapma yetkisine sahip değildir. Uygunsuz mesajlarla alakalı forum moderatörlerine mesaj atarak bilgi verirseniz memnun olur gerekeni yaparız.

11- Yukarıdaki kurallara uymayan mesajlar direkt olarak silinecektir. Ayrıca kurallara uymayaya devam eden üyelerimizin forum üyelikleri iptal edilecektir. Sonradan ben duymadımda görmedim de dememek için lütfen kurallara uyunuz.

12- Site yöneticisi ve moderatörler uyarılarını elden geldiğince özel mesaj yöntemiyle yapacaklardır.

13- Yeni gelen arkadaşlara hiç bir şekilde önyargılı yaklaşılmayacak

14- Yeni gelen arkadaşlara samimiyet kurulmadan önce hiç bir şekilde şaka vb. yapılmayacak

15- Hiç kimse ben eskiyim, sen yenisin, ben daha çok foruma üyeyim, ben senden daha üstünüm gibi düşünmesin. Unutmayın, kim suçluysa hakkında gerekli işlem tarafsızca yapılacaktır.

16- Gerekmedikçe çok eski konulara mesaj yazılmamalı.

17- İyi bir Türkçe kullanımına herkes elinden geldiğince gayret göstermeli. Kısaltmalar, Türkçe olmayan karakterler vb. kullanılmamalı.

Emülasyon Türkiye
Forum Yöneticisi
Murat Tekin(emuman)

Ekleme : Zakatek