Nintendo 3DS Emülatörü

panda78
Teğmen

Nintendo 3DS Emülatörü

Mesaj gönderen panda78 »

Nintendo 3DS Emülatörünü aşağıdaki sitden indirip kurabilirsiniz.
https://citra-emu.org/download/

Öncelikle Citra setup dosyasından emulatörü kuruyoruz, kurarken Citra nightly olanı seçersiniz,
diğeri de seçilebilir ama bu yeterli, kurunca zaten masaüstüne kısayol simgesi geliyor,
kısayol simgesine sağ tıklayıp Dosya Konumunu aç diyoruz ve roms diye klasör oluşturuyoruz, simgeye çift tıklayınca
emulatör açılınca oyunlar nerede diye soruyor bu roms klasörünü gösteriyoruz. Oyunlarımızı bu klasöre atınca emulatör
otamatik olarak görüyor. Tabi indirdikten sonra rar dosyasından çıkartmayı unutmayın.

Emülatör C:\Users\Kullanıcı adı\AppData\Local\Citra\nightly-mingw\citra-qt.exe buraya kuruluyor
Oyunların Save dosyaları da C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\Citra\sdmc\Nintendo 3DS konumunda bulunuyor.

Önemli bir iki ayarı var,
Yukarıda Emülasyon Yapılandıra girin, çıkan pencerede grafikler kısmında Doğal 400x200 yazar bunu monitörünüze göre değiştirin
misal benim 1366x768 çözünürlükte bir monitörüm var ben 3x Doğal 1200x720 yaptım, sizin
1080p yani 1920x1080 bir monitörünüz varsa 4xDoğal 1600 960 yaparsınız, 1440p yani 2560x1440 bir monitörünüz varsa 5xDoğal veya
6xDoğal yaparsınız, Emülatör 2Kya kadar destekliyor.

İkinci önemli bir ayar kontrol ayarları, yine aynı yerde yani Emülasyon Yapılandıra girin, çıkan pencerede Controls kısmında
A: A B: Z X:S Y:X Olsun Start M tuşu değiştirmek veya aynı bırakmak size kalmış ama kontrol tuşlarını
muhakkak dediğim gibi yapın, oyunlarda çok fark ediyor.

Oyunu açtığınız zaman yukarıda görünüm menüsünde Ekran Düzeni Varsayıla Görünüm seçili olsun çünkü 3DS
çift ekranlı bir konsol o şekilde açılması iyi oluyor çünkü save start gibi tuşlar genelde aşağıdaki ikinci ekranda
oluyorlar, oyun başladıktan sonra Ekran Düzeninden isterseniz tek ekrana geçebilirsiniz F9 ile ekranlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Oyunlar için aşağıdaki siteye bakarsınız, bir CIA denilen orjinal konsolda çalışması için yapılan romlar var,
ama emülatör Decrypted romları çalıştırıyor, aşağıdaki siteden bulabilirsiniz, yalnız emülatörün sitesinde
uyumluluk listesi var oradan bir kontrol etmenizde fayda var, https://citra-emu.org/game/ site adresi de bu tabi bütün oyunlar
bu uyumluluk listesinde yok, olanları da emülatör durumuna göre Perfect veya Good, Okay ya da Bad diye gösteriyor,
Perfect veya Good, Okay olanlar genelde çalışıyor, Bad ve aşağısı çalışmıyor yalnız Not Tested olanlar
belli değil şansınız denemek isterseniz siz bilirsiniz, çalışan da var çalışmayan da.

Oyunlar için site:
https://www.ziperto.com/nintendo/3ds-ro ... -3ds-roms/

Bu da 250 kadar oyunun olduğu Torrent magneti:

Collection Of 250 Decrypted 3Ds Roms For Citra Emulator:
magnet:?xt=urn:btih:3C1D52279C6DCAB8B61AA58B6C2574A0BE2933E0&dn=collection+of+250+decrypted+3ds+roms+for+citra+emulator&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Fglotorrents.pw%3A6969%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.opentrackr.org%3A1337%2Fannounce

Kullanıcı avatarı
bozyel67
Admin
İletişim:

Re: Nintendo 3DS Emülatörü

Mesaj gönderen bozyel67 »

Teşekkürler, nick iniz tanıdık geldi, Manga-Anime paylaşımlarınızı hatırlıyorum, farklı sitelerden.
- Yeni MAME Rom İndirme Sitemiz: http://emulasyonturkiye.net/

Evde Kal!

Kullanıcı avatarı
ryuji
Değerli Üye

Mesaj gönderen ryuji »

dostum bu emulatörün 32 bitlik versiyunu yok sanırım. sadece 64 bit versiyonu var sitesinde

panda78
Teğmen

Mesaj gönderen panda78 »

ebozyel yazdı:
14 Mar 2020, 20:50
Teşekkürler, nick iniz tanıdık geldi, Manga-Anime paylaşımlarınızı hatırlıyorum, farklı sitelerden.

Önceden çizgi roman ve manga Çeviri Balonlama çalışmalarım olmuştu, anime, çizgi dizi, film paylaşımları da yapmışlığım var, bir yerde görmüş olmanız muhtemeldir.

ryuji yazdı:
18 Mar 2020, 17:32
dostum bu emulatörün 32 bitlik versiyunu yok sanırım. sadece 64 bit versiyonu var sitesinde
Android ve ios versiyonu da yok sadece windows 64 bit sistemler de çalışıyor.