MAME Cheat dosyası ve Filtre sorunu

skyhun
Teğmen
Türkiye

MAME Cheat dosyası ve Filtre sorunu

Mesaj gönderen skyhun » 03 Eki 2018, 12:24

Merhabalar
Şimdi benim elimde birkaç farklı mame emulatörü var, neredeyse hepsi cheat.zip veya cheat.7z dosyasını görmüyor. Hile olarak sadece ve sadece Cheat.Dat dosyasını görüyorlar ve ne yaparsam yapayım bu değişmiyor.
Mame.ini dosyasından gerekli değişikliği yapmama rağmen emulatörü tekrar açtığımda # CORE SEARCH PATH OPTIONS altındaki "cheatpath cheat" silinip # CORE FILENAME OPTIONS başlığı altındaki cheat_file cheat.dat tekrar oluşuyor.
Elimdeki diğer bir mame emulatöründe ise mame'nin kendine ait hile seçme menüsü var oradan cheat.zip veya cheat.7z dosyasını gösterebiliyorum fakat onda da image enhancement menüsü yok dolayısıyla Super eagle gibi filtreleri uygulayamıyorum.

konuyla alakası görselleri atayım Bendeki emulatörin oyun içindeki menüsü
image enhancement: Resim
image enhancement altındaki filtreler, Super Eagle: Resim
Bu da emulatörün oyun dışındaki ilgili menüsü;
İmage enhancement: Resim
Bu da bir türlü değişmeyen ini dosyası
Cheat.dat: Resim
Cheatpath: Resim

Farklı bir Emulatordeki hile dosyası gösterme menüsü: Resim
bu hile gösteren emulatörde şöyle bir menü var filtreler için: Slider controls: Resim
Slider Controls menüsü: Resim
Bu emulatörde oynamak istediğim Ultimate mortal kombat 3 oyunu çalışmıyor.

Sizin emulatör çok iyi fakat bunda da image enhancement veya slider controls menüsü yok. Dolayısıyla filtre uygulayamıyorum. Allah aşkına bir haftadır şununla uğraşıyorum fıttırmak üzereyim. Bunlar neden olmuyor?
Edit:
Misal mame içerisine bu menülerini eklemenin bir yolu yok mu? Ne bileyim mame programını editleme programı. Vallahi yıldırdı beni bir hafta içerisinde...
Edit:
Configure Option'dan Görüntü seçeneklerine girip oradan Görüntü kipini Bgfx yapınca Slider Controls menüsü altındaki Efekt kısmı görünür hale geliyormuş. Oradan istediğimiz Efekti(Filtre) seçebiliyormuşuz. Ama Cheat dosyasını hala göstermeyi başaramadım. Bu efekt menüsünü mame içinde görünür hale nasıl getirebiliriz?
Edit:
Edit:
Bir de sizin emulatörünüzdeki "Play and Record input" kısmını bulamadım.

“MAME Genel” sayfasına dön